Nawet najlepsze i najbardziej precyzyjne maszyny wymagają często dodatkowego wyposażenia, które sprawi, że będą one jeszcze dokładniejsze, wygodniejsze w użytkowaniu i bardziej ergonomiczne. Warto dowiedzieć się, jakie wyposażenie przyda się, jeśli w użytkuje się przecinarki tarczowe i taśmowe.
Dodatkowe wyposażenie, które wesprą przecinarki taśmowe i tarczowe to regulacja zacisku imadeł. Szczególnie przydadzą się one w przypadku, kiedy przecinarka ulega częstym uszkodzeniom imadeł. Dodatkowa regulacja zapobiegnie sytuacjom, kiedy zacisk jest zbyt duży lub zbyt słaby. Co więcej, wyeliminowanie błędów może zapewnić także dostępny na naszej stronie manometr napięcia taśmy. Pozwala ono zapobiegać zjawisku polegającym na zróżnicowanym napięciu występującym na całej powierzchni cięcia. Mały dodatek w postaci manometru wyeliminuje ten problem.
Jedną z cech, jakie posiadają dobre przecinarki taśmowe, jest odpowiednie napięcie piły. W łatwiejszy sposób można je ustawić dzięki dodatkowi w postaci tenzomatu. Dostępny na naszej stronie tenzomat, jest wyposażony we wskaźnik analogiczny, który ułatwia ustawienie piły. Dokładność wzmocnią także laserowy wskaźnik cięcia i lampka halogenowa także są dodatkami, które wpłyną na precyzję cięcia. Lampka doświetli przestrzeń i pomoże wykonać cięcie dokładnie. Jeszcze lepiej sprawdzi się laserowa linia cięcia, które wskazuje, gdzie należy przeciąć materiał. Stosowana może być do tradycyjnego ciecia, jak i ciecia pod kątem. Stosowanie dodatków, które wspomagają przecinarki tarczowe, niezbędne. Zwłaszcza jeśli chodzi o precyzję o dokładność. Tylko w ten sposób można zapewnić wysoką jakość docinanych materiałów.
Doskonalenie przecinarek tarczowych wiąże się także z koniecznością zminimalizowania obciążenia maszyn. Dzięki temu będą one po pierwsze pracować efektywniej, a po drugie będą służyć znacznie dłużej. Taki efekt mogą zapewnić dodatki w postaci:
– Trzeci układ chłodzący — zapewnia on dodatkowe chłodzenie i smarowanie metalu podczas cięcia. Dzięki cienkiemu wężykowi olej chłodzący jest rozprowadzany po pile taśmowej. Tak przeprowadzane cięcie jest precyzyjne, łatwiejsze i zapobiega przegrzewaniu się maszyny.
– Pistolet do czyszczenia maszyny — dłuższa żywotność maszyny wiąże się także z regularnym jej czyszczeniem. Może w tym pomóc właśnie wspomniany pistolet do czyszczenia maszyny. Jest on idealny do usuwania wiórów i innych zanieczyszczeń powstałych w wyniku cięcia za pomocą przecinarki tarczowej. Pistolet jest poręczny i łatwy w obsłudze. Każdy operator przecinarki powinien mieć go na swoim miejscu pracy.
– Zdalny system obsługi ułatwi korzystanie z maszyny i sprawi, że wszystkie parametry będą ustawione odpowiednio, by nie obciążać maszyny.
Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi obróbka profili lub cięcie wiązek materiału, odpowiednie wyposażenie przecinarek taśmowych oraz tarczowych pozwoli sprostać każdemu rodzajowi pracy. Dobrze przygotowany warsztat nie tylko gwarantuje skuteczność oraz wysoką jakość cięcia, ale również poprawia ergonomię pracy. Wyposażenie dodatkowe do przecinarek tarczowych i taśmowych znacznie ułatwia obsługę pił oraz korzystnie wpływa na komfort obsługujących ją osób.
Akcesoria przecinarek taśmowych oraz tarczowych dostępne w naszym sklepie to również:
– Hydrauliczny napinacz taśmy – ten element warsztatu pozwoli utrzymać brzeszczot w stanie naprężenia, które zapewni gładkie i pozbawione zadziorów cięcie.
– Zacisk do cięcia w pakiecie – urządzenie umożliwia sprawne cięcie wiązek materiału dzięki obecności ręcznie regulowanego systemu zacisku oraz szczęk na górnym imadle.
– Hydrauliczny zacisk – dostarcza niezbędnej siły docisku podczas obróbki pakietów materiału za sprawą hydraulicznych szczęk, które działają w synchronizacji z głównym imadłem.
– Zacisk dla obu imadeł – zsynchronizowane z głównym imadłem zaciski hydrauliczne sprawnie unieruchomią wiązkę materiału w miejscu, umożliwiając szybkie i sprawne cięcie.
– Micro spray system – ten wydajny system rozpyla mgiełkę oleju na brzeszczot, zapewniając tym samym wydajne smarowanie oraz chłodzenie podczas cięcia.
– Cyfrowy wyświetlacz kąta – kiedy w grę wchodzi precyzja cięcia, nie ma miejsca na kompromisy. Wyświetlacz kąta pomoże przygotować urządzenie do pracy z chirurgiczną precyzją.
– Zderzak – wyposażony w skalę przymiar pozwoli ustawić materiał w odpowiedniej pozycji, co wpływa nie tylko na dokładność cięcia, ale również przyśpiesza obsługę piły.
– Transporter wiórów – umożliwia sprawne odprowadzenie wiórów z okolicy brzeszczotu, dzięki czemu miejsce cięcia pozostanie czyste, natomiast odpadki trafią w odpowiednie miejsce.
– Falownik – zapewnia płynną kontrolę ponad prędkością cięcia, co znacznie wpływa na komfort oraz dokładność pracy.
– Chłodziwo – czyli emulsja chłodząco-smarująca to niezbędny przedmiot w każdym warsztacie, który zapewnia wysoką wydajność podczas cięcia najtwardszych elementów.
– Odsysacz wiórów – system umożliwiający sprawne gromadzenie pyłów, wiórów oraz innych odpadków, dzięki czemu miejsce cięcia pozostanie czyste i gotowe do pracy.
Podsumowując, przecinarki tarczowe i taśmowe mogą być znacznie dokładniejsze, bardziej precyzyjne i wytrzymałe dzięki dodatkowemu wyposażeniu. Warto pamiętać, że musi być ono dobrane dokładnie do potrzeb i rodzaju maszyny.